piątek, luty 22, 2019

Tatuaże, przebarwienia - czy można je usunąć?

 
Tatuaż, przebarwienie - czy można je usunąć?
  
Jeśli masz tatuaż i z jakiś powodów chcesz go zmienić lub usunąć to masz do wyboru dwa zabiegi:
     • chirurgiczne wycięcie - pozostawia trwałe blizny i  przy większych tatuażach potrzebny jest nawet przeszczep skóry.
     • usunięcie laserem Q-switched - to obecnie najbardziej preferowana metoda przez lekarzy

Jak działa laser Q-switched ?

Usuwanie tatuaży polega na rozerwaniu torebki kolagenowej otaczającej barwnik w skórze za pomocą światła lasera. Po rozerwaniu barwnik zawarty w komórce skóry dostaje się do przestrzeni międzykomórkowej i jest wydalany poprzez układ limfatyczny
Laser przeznaczony do usuwania tatuaży musi generować bardzo krótkie impulsy światła  o dużej mocy. Im krótszy impuls tym większe rozdrobnienie barwnika i łatwiejsze jego usunięcie. Laser Q-switched generuje impulsy, które trwają 1000 razy mniej niż jedna milionowa sekundy. Każdy tak krótki impuls ma moc rzędu MW. Laser musi wysyłać światło o długość fali (kolorze) dobrze pochłanianej w danym barwniku tatuażu.

 

Pigment po zabiegu laserem Q-switch 

 

Czy zabieg jest skuteczny?

Wykonanie zabiegu nie jest łatwe i wymaga kilku, a czasem nawet kilkunastu wizyt w gabinecie dermatologicznym. Wszystko zależy od rozmiarów tatuażu, głębokości i kolorystyki. Przerwa między zabiegami powinna wynosić 6-8 tygodni. Tak więc usunięcie tatuażu trwa dłużej niż jego zrobienie.

Metoda  jest skuteczna na prawie każdy tatuaż, lecz efekt zależy od wielu czynników, takich jak: rodzaj skóry, kolor i wielkości tatuażu, gęstości barwnika oraz głębokości naniesienia pigmentu. Po każdym zabiegu tatuaż staje się co raz  bledszy, aż do całkowitej utraty barwnika. Ale trzeba się uzbroić w cierpliwość. Po laserowym usuwaniu tatuażu zwykle nie zostają blizny.
 
Czy zabieg jest bolesny?
 
Ból usuwania tatuażu jest porównywalny z tym, jakiego doświadcza się podczas wprowadzania barwnika pod skórę.
 
 
Usuwanie tatuażu
 
Przeciwwskazania
 
Zabiegu nie wykonuje się na świeżo opalonej skórze. W związku z tym na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z kąpieli słonecznych oraz wizyt w solarium. Również po usunięciu tatuażu, miejsca nie wolno wystawiać na działanie promieniowania UVA/UVB.

Przebarwienia - czy można je usunąć?
 
Przebarwienia to dość częste zaburzenia koloru skóry.  Najczęściej są to plamki, znamiona lub większe plamy o jaśniejszym lub ciemniejszym kolorze niż naturalny. Przyczyną zmiany koloru jest większa koncentracja barwnika skóry – melaniny. W części przypadków przebarwienia skórne to zmiany wrodzone, w innych – nabyte, wywoływane głównie przez szkodliwe dla skóry promieniowanie ultrafioletowe.
Współczesne metody usuwania przebarwień to głównie kremy wybielająco – złuszczające oraz światło lasera.
 
Zabieg laserem Q-switched
 
Z pkt. widzenia działania światła na barwnik zawarty w skórze jest obojętne jaka była przyczyna jego nagromadzenia. Można przebarwienie potraktować podobnie jak brązowy tatuaż.
 
Jakie przebarwienia można usunąć laserem?
 
Najczęściej pacjenci skarżą się na: piegi, melasmę (ostuda), plamy starcze, przebarwienia pozapalne (np. potrądzikowe)
 
Przed i po zabiegu
 
Przeciwwskazaniami do zabiegu są m.in: ciąża, laktacja, świeża opalenizna, zaburzenia skórne, choroby nowotworowe oraz stosowanie leków fotouczulających oraz rozrzedzających krew. Przed samym zabiegiem nie stosujemy peelingów, ani preparatów które mogłyby podrażnić skórę. Skóra musi być zdrowa.
Zabieg wykonuje się bez znieczulenia lub jego obszar znieczula się kremem.
W ciągu kilku godzin po zabiegu przebarwienie ciemnieje. Już następnego dnia rozpoczyna się proces złuszczenia zewnętrznej warstwy skóry i trwa przez około 2 tygodnie. W ciągu 3-7 dni ściemnienie obszaru zabiegowego powinno ustąpić – kończy się wtedy proces złuszczania naskórka, co prowadzi w efekcie do zniknięcia przebarwienia. W przypadku głębokich defektów zabieg należy powtórzyć po około 3-5 tygodniach.
 
Laser Q-switched Q10 Premium
 
Laser emituje impulsy nanosekundowe o mocy szczytowej 300MW.  Umożliwia generowanie światła o czterech różnych długościach fali: 1064nm, 532nm, 585nm, 650nm. Ponieważ ciemne pigmenty najlepiej pochłaniają światło 600-800nm (maksimum absorpcji), a pozostałe wymagają fal z zakresu 400-600 w przypadku tatuaży wielokolorowych, laser powinien mieć możliwość emisji kilku długości fali.
Q10  Premium oprócz trybu do usuwania tatuaży posiada tryby pracy: do ujędrniania, usuwania zmian naczyniowych i leczenia grzybicy paznokci. Wykorzystywane jest światło o długości fali 1064nm, ale czasy trwania impulsu są znacznie dłuższe (mili i mikrosekundowe).
 
 

Jak usunąć uparte włosy

 

Czego nie wiecie o epilacji 
 
Myślisz o laserowej epilacji ale nie wiesz czy jest bezpieczna i skuteczna? Boisz się bólu i oparzeń i tego, że za jakiś czas niechciane włoski wrócą?  Mamy nadzieje, że odpowiedzi na najcześciej zadawane pytania na temat laserowego usuwania włosów rozwieją twoje wątpliwości.

W ostatnim dziesięcioleciu technologia laserowej epilacji bardzo mocna się spopularyzowała i stała się "złotym standardem" w usuwaniu niepożądanego owłosienia. Pomimo, że pierwszy laser do epilacji został wprowadzony do dermatologii estetycznej w połowie lat dziewięćdziesiątych, w dalszym ciągu trwają prace nad poprawą jego własności. Dotyczy to głównie bezpieczeństwa, skuteczności i bolesności zabiegu.

Czytaj więcej...

Kriolipoliza

 

Odchudzanie  poprzez schłodzenia tkanki tłuszczowej

 • Jak to się wszystko zaczęło?

Historia usuwania tkanki tłuszczowej poprzez schładzanie jej do niskiej temperatury zaczyna się w 2008r. w Massachusetts. To właśnie w tamtejszym uniwersytecie amerykańscy naukowcy wykazali, iż komórki tłuszczowe są mniej odporne na niskie temperatury niż otaczające je struktury.

 • Jak to działa?

Ideą całego zabiegu jest kontrolowane chłodzenie skóry. Adipocyty, czyli komórki tłuszczowe, wypełnione są trój-glicerydami, które z kolei powstają z połączenia wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu. Rozróżniamy wiele rodzajów kwasów tłuszczowych. Eksperci wykazali, że do uzyskania apoptozy adipocytów niezbędne jest utrzymanie temperatury co najmniej -8oC przez czas nie mniejszy niż 60-70 minut.

Czytaj więcej...

Kontakt

SHAR-POL Sp. z o.o.
ul. Św. Małgorzaty 6/1, 44-102 Gliwice
Tel. (32) 231-36-07

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka prywatności

Ogólne Warunki Sprzedaży

Certyfikaty

Rzetelna FirmaRzetelna FirmaRzetelna FirmaRzetelna Firma

Scroll to top