piątek, kwiecień 19, 2019

lek. med Karolina Stefaniak

Laserlab Medica Poznań

W przypadku usuwania zmian pigmentowych optymalne są impulsy nanosekundowe (lasery q-switch) i pikosekundowe, ale syste my IPL z impulsami milisekundowymi również nadają się do usuwania takich zmian w płytkich warstwach skóry (ang. epidermal-dermal juction). W porównaniu do klasycznych IPL, sy stem Lumecca™ dzięki większej mocy (krótsze czasy impulsu) oraz większej absorpcji w melaninie (40 % spektrum światła w paśmie 500-600 nm), zapewnia większą selektywność i mniejsze nagrzewanie tkanek otaczających. Krótsze impulsy pozwalają na usuwanie zmian pigmen towych we wcześniejszym stadium (o mniejszym kontraście w stosunku do skóry), w czasie gdy jeszcze nie są widoczne dla nieuzbrojonego oka. Dzięki swoim cechom, Inmode Lumecca™ jest systemem IPL wyróżniającym się spo- śród klasycznych urządzeń. Lumecca™ umożliwia lepsze dopasowanie światła do usuwanych zmian, większe bezpieczeństwo zabiegu oraz wolniejszą degradację lampy.

dr n. med Anna Deda

Katedra Kosmetologii ŚUM Katowice

Lumecca Inmode® - nowa terapia rumienia

Jednym z najnowszych osiągnięć technologicznych jest IPL Lumecca Inmode izraelskiej firmy Invasix. Parametry techniczne Lumecca pozwalają na uzyskanie lepszych efektów leczniczych w znacznie krotszym czasie przy mniejszym ryzyku wystapienia efektów ubocznych. Porównując z zabiegami wykonywanymi IPL innych producentów gęstość energii jaką używam w przypadku Lumecca wynosi 10-15J/cm2 co jest znacznie mniejsza wartością w porównaniu z 25-50J/cm2 wymaganymi dla innego sprzętu. Pomimo tak niskiej wartości energii uzyskuję znacznie lepsze efekty już po drugim zabiegu w przypadku intensywnego rumienia.  Dobre rezultaty można zaobserwować średnio miesiąc do dwóch wcześniej w porównaniu z terapią innymi urzadzenia. Niska energia ma również wpływ na komfort zabiegu. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa intensywne ciepło, ale ze względu na niską gęstość energii ryzyko poparzeń zostało prawie całkowicie wykluczone. Zaczerwienie  po zabiegu występuje tylko przez 3-4 godz . Dotychczas to było nawet 2 tygodnie. Zabieg jest bezbolesny. Pacjent odczuwa intensywne ciepło. Nie występują obrzęki. Po zabiegu można nałożyć makijaż.

Na ogół wykonuję serię 5 zabiegów co 3- 4 tygodni, przy czym znaczną poprawę na poziomie 30-50% redukcji rumienia widać już po dwóch-trzech zabiegach. Moimi pacjentami są kobiety i mężczyźni, którzy stanowią aż 30%. Należy dodać, że dodatkowym efektem zabiegu Lumeccą jest:  zamknięcie drobnych naczyń, rozjaśnienie przebarwień oraz poprawa jędrności skóry.

Dr n. med. Ewa Szpringer

Laser Medic- Lublin

W Klinice LaserMedic do terapii zmian naczyniowych (popękanych naczynek) wykorzystujemy pulsacyjny laser barwnikowy Vbeam. Laser jest skuteczny w terapii naczyniaków płaskich, teleangiektazji, plam typu czerwonego wina, naczyniaków gwiaździstych.

Emitowane przez Vbeam żółte światło ma długość fali 595 nm i jest dobrze pochłaniane  przez hemoglobinę, w niewielkim stopniu także przez melaninę. Głowica lasera jest wyposażona w urządzenie dynamicznie schładzające skórę, które chroni naskórek przed uszkodzeniem cieplnym.

Czas trwania pulsu lasera gwarantuje wybiórcze uszkodzenie naczyń oraz brak okołonaczyniowych zmian termicznych, czyli bardzo dobre efekty terapeutyczne i niewielkie ryzyko powikłań.

 

 

 

 

 

Lek. med. Zbigniew Matuszewski

Laser Studio Szczecin

Zabieg Triniti PlusTM   poprawia jędrność i napięcie skóry, redukuje zmarszczki, zwęża poszerzone pory, usuwa przebarwienia. Polega on na wykonaniu serii zabiegów podczas jednej wizyty w gabinecie. Dzięki unikalnym cechom technologii elosTM program jest skuteczny i bezpieczny. Zabieg proponujemy każdemu kto oczekuje efektu bez konieczności wyłączenia się z aktywności życiowych. Poza natychmiastowym efektem pojędrniania i wygładzania skóry ilość zabiegów uzależniona jest od kondycji skóry. Dla pełnego efektu rekomendujemy wykonanie 3 zabiegów w odstępach miesięcznych

 

Czytaj więcej...

AVCE/BTEC Level 4 Aesthetician Elżbieta Lipska

 TLC Clinic - Klinika Laseroterapii Ostrołęka

Moje doświadczenie z laserem aleksandrytowym GentleLase jest wieloletnie. System jest bardzo szybki i wygodny w pracy dzięki swojej dużej plamce (obecnie największej) oraz wysokiej częstotliwości, co ma szczególne znaczenie przy epilacji dużych obszarów jak nogi czy plecy. Elastyczność nastaw parametrów zapewnia skuteczność zabiegów dla niemal wszystkich rodzajów włosów. Wbudowany system chłodzenia kriogenem powoduje, że wykonywany zabieg jest wygodny i mniej bolesny, co ma znaczenie przy epilacji bardzo wrażliwych obszarów. GentleLase jest laserem, który poza epilacją daje dobre rezultaty przy usuwaniu łagodnych zmian barwnikowych oraz niektórych rodzajów zmian naczyniowych. Przeszłam przez wiele systemów na przestrzeni lat i niewątpliwie system GentleLase jest godny polecenia nie tylko ze względu na efekty jakie można uzyskać (a są rewelacyjne) jak również pozwala na wykonanie zabiegów w sposób czysty, szybki , wygodny oraz w krótkim czasie (mniej zabiegów).

 

 

Lek. med. Anita Jabłonowska - Kosek

AB Medical Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej Olsztyn

W moim gabinecie zabiegi epilacji wykonuję laserem aleksandrytowym GentleLasePro. Na podstawie mojego wieloletniego doświadczenia z różnymi laserami uważam, że jest to urządzenie spełniające oczekiwania operatora i pacjenta. Możliwość nastawy wartości energii dla dowolnego czasu trwania impulsu umożliwia precyzyjny dobór parametrów do indywidualnych cech włosów i skóry pacjenta. GentleLasePro jest skuteczny nawet dla jasnych i cienkich włosów, a dzięki chłodzeniu kriogenem zabiegi sa komfortowe dla pacjentów.

Strona 1 z 3

Kontakt

SHAR-POL Sp. z o.o.
ul. Św. Małgorzaty 6/1, 44-102 Gliwice
Tel. (32) 231-36-07

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polityka prywatności

Ogólne Warunki Sprzedaży

Certyfikaty

Rzetelna FirmaRzetelna FirmaRzetelna FirmaRzetelna Firma

Scroll to top