piątek, grudzień 14, 2018

Nieinwazyjne ujędrnianie skóry / remodelowanie kolagenu

 

 

Zabieg nieinwazyjnego ujędrniania skóry wykorzystuje wrażliwość fibroblastów na temperaturę. Podgrzewając kolagen do temperatury powyżej 450C uzyskuje się obkurczenie jego włókien.

Do tego celu w medycynie estetycznej wykorzystuje się energię:

                             światła        

                             prądu RF

         

 

 

 Światło

Do zabiegów ujędrniania wykorzystuje się światło podczerwone. Tego typu światło (1064nm) emitują lasery Nd:YAG. Jest ono dobrze pochłaniane przez skórę. Wnika na głębokość 5mm.

Energia światła emitowana z układu lasera przekształca się w energię cieplną pobudzającą produkcję kolagenu, elastyny i innych białek. W wyniku tej procedury kolagen odzyskuje swoją sprężystość. Skóra jest ujędrniona, a zmarszczki ulegają zmniejszeniu.

U większości pacjentów efekt zabiegu jest widoczny w ciągu 4-6 tygodni.

 

 

 

Zabieg jest wykonywany bez znieczulenia.

 

Prąd RF

Ciepło wytwarzane w skórze na skutek przepływu prądu RF rozchodzi się poprzez dyfuzję. Podwyższenie temperatury skóry inicjuje tworzenie się białka szoku termicznego HSP (Heat Shock Proteins). Efektem jest neokolageneza. Zwiększa się aktywność fibroblastów. Następuje przemodelowania kolagenu. Zmarszczki redukują się. Skóra prezentuje się znacznie bardziej świetliście, a tekstura jest stonowana.

Zabiegi są bezbolesne, a efekty widoczne już po pierwszym zabiegu. W celu ich utrwalenia zaleca się powtórzenie zabiegu. Aplikator emitujący prąd RF jest jednostajnie przesuwany po obszarze zabiegu.

 

 

 

Zabieg polega na nieinwazyjnym podgrzaniu tkanki podskórnej do temperatury 450C w celu przemodelowania kolagenu. Prąd bipolarny RF przepływając pomiędzy elektrodami powoduje wzrost temperatury włókien kolagenowych, co stymuluje fibroblasty do przebudowy. W ten sposób, nie działając szkodliwie na naskórek, możliwe jest skuteczne ujędrnienie skóry.

 

 

Najnowsze rozwiązania techniczne  zapewniają wysoki komfort i bezpieczeństwo pacjenta w trakcie zabiegów.

Aplikatory w aparacie Inmode zostały wykonane w technologii A.C.E, która zapewnia kontrolę temperatury skóry 1000 razy/sek i automatyczne wyłączenie prądu po przekroczeniu zaprogramowanej wartości.

 

 Efekt  jest widoczny bezpośrednio po zabiegu, a powrót do normalnego trybu życia natychmiastowy.


  Zabieg jest wykonywany na obszarze:

  •     twarzy (zwiotczały podbródek, zwisające powieki, worki pod oczami, zwiotczałe policzki)
  •     brzucha
  •     rąk (zwiotczała skóra ramion)
  •     szyi
  •     nóg (zwiotczała skóra w okolicy kolan)

     

 

Kontakt

SHAR-POL Sp. z o.o.
ul. Św. Małgorzaty 6/1, 44-102 Gliwice
Tel. (32) 231-36-07

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Certyfikaty

Rzetelna FirmaRzetelna FirmaRzetelna FirmaRzetelna Firma

Scroll to top