piątek, grudzień 14, 2018

Usuwanie owłosienia

Skuteczność działania laserów do epilacji jest jednym z podstawowych parametrów interesujących użytkownika. Zawsze jest konieczne wykonanie kilku zabiegów. Ilość oraz odległość czasowa pomiędzy poszczególnymi zabiegami zależy od indywidualnych cech pacjenta związanych z fizjologią włosa.

Polska jest obszarem geograficznym na którym  dominują klienci o fototypie skóry I-III oraz o brązowym i jasnym kolorze włosów, czyli włosów o średniej lub małej zawartości melaniny.


Długość fali

Dla naszego obszaru geograficznego (fototyp I-III, ciemne i jasne włosy) są preferowane aparaty emitujące światło o długość fali 755nm  lub 810nm. Absorbcja światła w melaninie o długości fali 755nm jest 133% lepsza od absorbcji światła o długości fali 810nm. . Im mniej melaniny tym trudniej podgrzać mieszek włosowy do temperatury powodującej jego trwałe uszkodzenie.

 

 

 

      

Obecnie produkowane lasery diodowe posiadają wymienne aplikatory emtujące światło o różnej długości fali. Najnowszym rozwiązaniem są aplikatory emitujące światło o mieszanej długości fali np. 755nm+810nm.

      


Energia światła, długość impulsu, częstotliwość

Energia światła, długość impulsu (czas trwania impulsu) oraz częstotliwość są parametrami, które mają wpływ na ilość ciepła wydzielonego w łodydze włosa (skuteczność epilacji) oraz naskórku. Wartości tych parametrów muszą być tak dobrane, aby skutecznie epilować nie powodując oparzeń.

Energia światła

Wartość energii jest powiązana z mocą szczytową lasera i długością impulsu.  Im większa moc szczytowa, tym krótszy impuls dla skutecznych poziomów energii epilacji. Jest to szczególnie ważne dla jasnych i cienkich włosów, dla których ze względu na ryzyko oparzeń skóry (zawartość melaniny w włosach i skórze jest na tym samym poziomie) czas trwania impulsu musi być krótki.

 

Długość impulsu, częstotliwość impulsu

Długość impulsu ma wpływ na ilość ciepła rozchodzącego się do tkanek otaczających łodygę włosa. Im dłuższy czas tym więcej ciepła jest rozpraszane. Jest to istotne w przypadku jasnych włosów, dla których ze względu na niską zawartość melaniny jakiekolwiek straty energii znacznie obniżają skuteczność. Im krótszy czas trwania impulsu tym mniejsze rozproszenie ciepła.  Dla epilacji jasnych włosów zaleca się stosowanie jak najkrótszych impulsów dla skutecznych wartości energii (powyżej 12,5 J/cm2).

     


Szybkość epilacji

Szybkość wykonywania zabiegu zależy od częstotliwości impulsów i wielkości plamki, przy czym jej wartość należy zawsze wyznaczać dla energii użytecznych powyżej 12J/cm2. Im większa szybkość działania tym krótszy zabieg, a od czasu zabiegu zależy w dużej mierze komfort pacjenta.

Efektem niepożądanym zwiększania szybkości działania jest wzrost temperatury naskórka. Rozwiązaniem tego problemu jest tryb dynamiczny polegający na zwiększeniu częstotliwości impulsów z równoczesnym zmniejszeniem energii. Przy czym w trakcie zabiegu wykonuje się kilka przejść.


Chłodzenie skóry

Chłodzenie skóry ma na celu ochronę naskórka przed oparzeniem, a tym samym zmniejszenie bólu pacjenta w trakcie zabiegu. Ważne jest, aby system chłodzenia nie powodował zmniejszenia skuteczności i utrzymywał odpowiednio niską temperaturę przed, w trakcie i po emisji impulsu.

 Najpopularniejsze jest chłodzenie kontaktowe polegające na ciągłym chłodzeniu naskórka szafirową końcówka aplikatora. Wydajność chłodzenia jest różna. Im niższa temperatura tym mniej bolesny zabieg.

Dobry system powinien utrzymywać temperaturę na poziomie  6°C.

 

 

 


Bezpieczeństwo zabiegu

Aby zagwarantować równomierny rozkład temperatury w skórze i zminimalizować ryzyko punktowych oparzeń, rozkład energii w czasie trwania impulsu  powinien być równomierny.

 

Kontakt

SHAR-POL Sp. z o.o.
ul. Św. Małgorzaty 6/1, 44-102 Gliwice
Tel. (32) 231-36-07

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Certyfikaty

Rzetelna FirmaRzetelna FirmaRzetelna FirmaRzetelna Firma

Scroll to top