czwartek, sierpień 17, 2017

Usuwanie tatuaży

Usuwanie tatuaży

Usuwanie tatuaży polega na rozerwaniu torebki kolagenowej otaczającej barwnik w skórze, oraz spaleniu i rozproszeniu barwnika. Barwnik zawarty w komórce dostaje się do przestrzeni międzykomórkowej i jest wydalany poprzez układ limfatyczny.

Laser przeznaczony do usuwania tatuaży musi generować bardzo krótkie impulsy  o dużej mocy. Im krótszy impuls tym większe rozdrobnienie barwnika.

Rozrywanie cząsteczek zawierających pigment wykorzystuje efekt fotermiczny (starsze rozwiązania - lasery Q-switch nanosekundowe)

 

 

 

 

 Po zabiegu laserem nanosekundowym Q-switch 


lub efekt fotoakustyczny (najnowsze rozwiązania - laser pikosekundowy).

 

 

 

 

 

 

 

 

 Po zabiegu laserem pikosekundowym 

Różnica pomiędzy naprężeniami wywołanymi za pomocą efektu fotoakustycznego i fototermicznego polega na innym mechanizmie wzrostu ciśnienia w cząsteczce i innym rezultacie działania. Wzrost naprężeń akustycznych jest o rząd większe od naprężeń termicznych. Dzięki temu rozdrobnienie pigmentu po zabiegu laserem piko-sekundowym jest znacznie większe, a tym samym znacznie szybciej tatuaż zostaje usunięty

 

              

                 

Zaletą efektu fotoakustycznego jest również mniejszy ból w trakcie zabiegu oraz mniejsze ryzyko powstania blizn pooparzeniowych.

 

 

Laser Q-switch

 Lasery typu Q-switch.

Najpopularniejsze na rynku są lasery Nd:YAG generujące fale o dwóch różnych długościach.1064nm/532nm. Światło o tych długościach jest głównie absorbowane przez kolor czerwony i niebieski.

 Zwiększenie skuteczności dla innych kolorów wymaga generowania przez laser światła o kilku  długościach fali. Przykładowo:

  • 755 nm  usuwa kolor zielony  & niebieski
  • 532 nm usuwa kolor czerwony & brązowy
  • 1064 nm usuwa kolor niebieski  & czarny

Producenci  laserów w celu uzyskania emisji światła o kilku długościach fali stosują różne rozwiązania techniczne. Najczęściej  wykorzystywane są końcówki barwnikowe. Firma Syneron - Candela opracowała technologię umożliwiająca emisję trzech długości fali: 755, 532 i 1064nm przez pobudzenie kryształu Nd:YAG światłem o długości fali 755nm (laser AlexTriVentage)

W zależności od typu tatuażu (profesjonalny, kosmetyczny) różna jest liczba powtórzeń zabiegu. Waha się ona od 1-12.

 

 

Kontakt

SHAR-POL Sp. z o.o.
ul. Św. Małgorzaty 6/1, 44-102 Gliwice
Tel. (32) 231-36-07

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Certyfikaty

Rzetelna FirmaRzetelna FirmaRzetelna FirmaRzetelna Firma

Scroll to top